Stomatologia estetyczna

Estetyka zębów wpływa na pewność siebie oraz wrażenie jakie można zrobić na innych. By poprawić swój wygląd lub stworzyć zupełnie nowy uśmiech, można skorzystać z wielu możliwości leczenia. Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii i zajmuje się poprawą wyglądu zębów i twarzy.

Dzięki stomatologii estetycznej pacjenci, którzy zgłoszą się do Elstom Elwira Sadlik-Zając w Zamościu, uzyskają efekty o jakich zawsze marzyli. Po wysłuchaniu oczekiwań pacjenta, konsultacji protetycznej, badaniu, wykonaniu zdjęcia pantomograficznego, omówimy plan leczenia, oszacujemy koszt i przybliżony czas leczenia. By poprawić estetykę zębów stosujemy: piaskowanie, wybielanie, licówki, korony i mosty pełnoceramiczne.

Piaskowanie

Piaskowanie jest zabiegiem, który rozjaśnia zęby gdyż usuwa z ich powierzchni kamień, osady i zanieczyszczenia powstające w wyniku odkładania się barwników pochodzących z żywności, ciemnych napojów i tytoniu. Są to powierzchowne przebarwienia które usuwamy poprzez systematyczne czyszczenie za pomocą profesjonalnego urządzenia, które kieruje strumień specjalistycznego piasku na zęby pacjenta.

Wybielanie zębów

Wybielanie sprawia, że białe zęby pozwalają czuć się pewnie, gdyż to właśnie kolor zębów decyduje o ich estetyce. W Elstom zabieg wybielania spowoduje, że zęby naszych pacjentów staną się niezaprzeczalnym atutem ich urody. Przyczyn przebarwień jest wiele:

  • wrodzony kolor zębów wahający się od żółto-brązowego poprzez odcienie szarości, a nawet zieleni
  • wiek, który sprawia że ściera się szkliwo i odkładają barwniki
  • nawyki żywieniowe tj. kawa, herbata, czerwone wino, papierosy

Wybielanie, które przeprowadzi dentysta z zespołu Elstom, jest zabiegiem skutecznym a zarazem bezpiecznym, usuwa barwniki i zanieczyszczenia z przestrzeni międzypryzmatycznych w szkliwie, nie naruszając samej budowy pryzmatycznej szkliwa. Sukces w wybielaniu przynosi indywidualnie dobrana metoda dostosowana do potrzeb i oczekiwań pacjentów.

Licówki

Licówki to uzupełnienia protetyczne w formie nakładki na ząb, które pozwalają na osiągnięcie niebywałych efektów estetycznych. Wskazaniami do ich stosowania są nieestetyczne „plomby”, przebarwienia zębów, a także korekta kształtu

Korony i mosty całoceramiczne

Korony i mosty całoceramiczne to wysoce estetyczne rozwiązania. Swoją przewagę nad zwykłymi koronami podbudowanymi na metalu, uzyskują przez wyeliminowanie nieestetycznego szarometalowego przebarwienia na brzegu dziąsła oraz naturalnej przezierności podobnej do szkliwa i zębiny. Dzięki tym właściwościom efekt sztucznych zębów nie jest widoczny.

Przewagą koron na podbudowie z tlenku cyrkonu jest również wspomagany komputerowo sposób ich projektowania i wytwarzania(CAD/CAM). Dzięki zastosowaniu tlenku Cyrkonu, a także CAD/CAM proponujemy najwyższej jakości korony, które idealnie przylegają do twardych tkanek zęba zapewniając dużo lepszą szczelność niż tradycyjne korony na podbudowie metalowej.

photo by: Mirosław Juszczak