Elstom Elwira Sadlik-Zając - stomatologia nowoczesności - stomatolog, dentysta Zamość

Stomatologia estetyczna

Estetyka zębów wpływa na pewność siebie oraz wrażenie jakie można zrobić na innych. By poprawić swój wygląd lub stworzyć zupełnie nowy uśmiech, można skorzystać z wielu możliwości leczenia. Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii i zajmuje się poprawą wyglądu zębów i twarzy.

Elstom – Wybielanie zębów

Dzięki stomatologii estetycznej pacjenci, którzy zgłoszą się do Elstom Elwira Sadlik-Zając w Zamościu, uzyskają efekty o jakich zawsze marzyli. Po wysłuchaniu oczekiwań pacjenta, konsultacji protetycznej, badaniu, wykonaniu zdjęcia pantomograficznego, omówimy plan leczenia, oszacujemy koszt i przybliżony czas leczenia. By poprawić estetykę zębów stosujemy: piaskowanie, wybielanie, licówki, korony i mosty pełnoceramiczne.

Piaskowanie

Piaskowanie jest zabiegiem, który rozjaśnia zęby gdyż usuwa z ich powierzchni kamień, osady i zanieczyszczenia powstające w wyniku odkładania się barwników pochodzących z żywności, ciemnych napojów i tytoniu. Są to powierzchowne przebarwienia które usuwamy poprzez systematyczne czyszczenie za pomocą profesjonalnego urządzenia, które kieruje strumień specjalistycznego piasku na zęby pacjenta.

Stomatologia - zabiegi i usługi stomatologiczne w Zamościu - Elstom Elwira Sadlik-Zając

Wybielanie zębów

Wybielanie sprawia, że białe zęby pozwalają czuć się pewnie, gdyż to właśnie kolor zębów decyduje o ich estetyce. W Elstom zabieg wybielania spowoduje, że zęby naszych pacjentów staną się niezaprzeczalnym atutem ich urody. Przyczyn przebarwień jest wiele:

  • wrodzony kolor zębów wahający się od żółto-brązowego poprzez odcienie szarości, a nawet zieleni
  • wiek, który sprawia że ściera się szkliwo i odkładają barwniki
  • nawyki żywieniowe tj. kawa, herbata, czerwone wino, papierosy

Wybielanie, które przeprowadzi dentysta z zespołu Elstom, jest zabiegiem skutecznym a zarazem bezpiecznym, usuwa barwniki i zanieczyszczenia z przestrzeni międzypryzmatycznych w szkliwie, nie naruszając samej budowy pryzmatycznej szkliwa. Sukces w wybielaniu przynosi indywidualnie dobrana metoda dostosowana do potrzeb i oczekiwań pacjentów.

Licówki

Licówki to uzupełnienia protetyczne w formie nakładki na ząb, które pozwalają na osiągnięcie niebywałych efektów estetycznych. Wskazaniami do ich stosowania są nieestetyczne „plomby”, przebarwienia zębów, a także korekta kształtu

Korony i mosty całoceramiczne

Korony i mosty całoceramiczne to wysoce estetyczne rozwiązania. Swoją przewagę nad zwykłymi koronami podbudowanymi na metalu, uzyskują przez wyeliminowanie nieestetycznego szarometalowego przebarwienia na brzegu dziąsła oraz naturalnej przezierności podobnej do szkliwa i zębiny. Dzięki tym właściwościom efekt sztucznych zębów nie jest widoczny.

Przewagą koron na podbudowie z tlenku cyrkonu jest również wspomagany komputerowo sposób ich projektowania i wytwarzania(CAD/CAM). Dzięki zastosowaniu tlenku Cyrkonu, a także CAD/CAM proponujemy najwyższej jakości korony, które idealnie przylegają do twardych tkanek zęba zapewniając dużo lepszą szczelność niż tradycyjne korony na podbudowie metalowej.

Usługi stomatologiczna - Elstom Elwira Sadlik-Zając Zamość

CardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

photo by: Mirosław Juszczak

created by: Cardea Creations