Elstom – stomatologia zachowawcza

Podstawowym celem stomatologii zachowawczej jest troska o utrzymanie uzębienia naturalnego jak najdłużej jest to tylko możliwe.

W Elstom Elwira Sadlik-Zając uzupełnienia ubytków dentyści wykonują techniką warstwową, są one idealnie dopasowane do koloru zęba. Pracujemy na najnowszych i najlepszych kompozytach światłoutwardzalnych, znanych i cenionych marek na całym świecie. Zadanie to realizujemy również poprzez stosowanie właściwych metod odtwarzania kształtu zębów (w tym prawidłowych punktów stycznych), co pozwoli naszym pacjentom na większy komfort podczas jedzenia. Przy prawidłowych punktach stycznych resztki pokarmowe w dużo mniejszym stopniu będą zalegały między zębami, co przyczyni się automatycznie do ograniczonego rozwoju próchnicy tych miejsc. Prawidłowo odtworzona powierzchnia żująca pomoże w przywróceniu zębom ich fizjologicznej funkcji jaką jest żucie pokarmów.

Najczęstsza przyczyną zgłaszania się pacjentów do dentysty jest próchnica zębów. Jeśli jest ona w początkowym stadium zaawansowania stosujemy preparaty na bazie fluoru i leczenie staje się lekkie i przyjemne. Jeśli jednak proces próchnicowy zaatakuje ząb tak, że dojdzie już do utraty tkanek zęba najczęściej jest już za późno, by uniknąć borowania. I tu pojawia się pytanie, czy będzie bolało? W Elstom rutynowo przy każdym zabiegu stosujemy znieczulenie, które gwarantuje pacjentowi bezbolesne leczenie, a nam komfort pracy. Niestety wypełnienia kompozytowe, podobnie jak amalgamatowe, nie są wieczne. Często po 3 – 5 latach następuje proces rozszczelnienia i konieczność ich wymiany. By nie robić tego zbyt często, w przypadku dużych wypełnień lekarz może zaproponować wykonanie inlay’a bądź onlay’e. W leczeniu dzieci w Elstom Elwira Sadlik-Zając stosujemy specjalne kolorowe wypełnienia. Dziecko samo może wybrać kolor wypełnienia np. zielony, czerwony, różowy czy niebieski. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu dzieci chętniej przychodzą do gabinetu.

photo by: Mirosław Juszczak