Wybielanie zębów

Wybielanie zębów przeprowadzone w Centrum Stomatologicznym Elstom Elwira Sadlik-Zając, jest zabiegiem skutecznym a zarazem bezpiecznym, usuwa barwniki i zanieczyszczenia z przestrzeni międzypryzmatycznych w szkliwie, nie naruszając samej budowy szkliwa.

Wybielanie sprawia, że białe zęby pozwalają czuć się pewnie, gdyż to właśnie kolor zębów decyduje o ich estetyce. W Elstom zabieg wybielania spowoduje, że zęby naszych pacjentów staną się niezaprzeczalnym atutem ich urody. Przyczyn przebarwień może być wiele. Są nimi: wrodzony kolor zębów wahający się od żółto-brązowego poprzez odcienie szarości, a nawet zieleni, wiek,który sprawia że ściera się szkliwo i odkładają barwniki, nawyki żywieniowe tj. kawa, herbata, czerwone wino, papierosy. Wybielanie zębów przeprowadzone u Nas jest zabiegiem skutecznym a zarazem bezpiecznym, usuwa barwniki i zanieczyszczenia z przestrzeni międzypryzmatycznych w szkliwie, nie naruszając samej budowy szkliwa. Sukces w wybielaniu przynosi indywidualnie dobrana metoda dostosowana do potrzeb i oczekiwań pacjentów.

Badania socjologiczne dowodzą, że patrząc na inną osobę najczęściej zwracamy uwagę na oczy (50%), i aż w 40% na uśmiech i zęby, pozostałe 10% przypada na resztę twarzy. Badania pokazują również, że to co mniej atrakcyjne, bardziej przykuwa naszą uwagę, dlatego jeżeli czują się Państwo skrępowani w kontaktach międzyludzkich z powodu kształtu lub koloru zębów w Centrum Stomatologicznym Elstom skutecznie i szybko rozwiążemy ten problem.
Dzięki najnowocześniejszym technologiom i zabiegom, jakie oferujemy, uzyskacie Państwo wymarzony efekt.

Zabieg wybielania zawsze poprzedzony jest szczegółowym wywiadem ogólnym przeprowadzonym przez naszych lekarzy oraz dokładnym badaniem wewnątrzustnym tkanek twardych i miękkich. Konieczne jest również usunięcie złogów i osadów nazębnych.
W Centrum Stomatologicznym Elstom lekarze dentyści prawidłowo dobiorą metodę wybielania i przedstawią pacjentowi plan leczenia, poinformują o skuteczności zabiegu, czasie jego trwania i możliwości wystąpienia powikłań w trakcie lub po wybielaniu.

Wybielanie zębów martwych i przebarwionych po leczeniu kanałowym

W wielu przypadkach niezbędne jest ponowne leczenie kanałowe, w celu usunięcia starego typu materiału, który powoduje przebarwienia.

Wybielanie nakładkowe

Polega na pobraniu przez lekarza precyzyjnego wycisku szczęki górnej i dolnej, odlaniu modeli i zrobieniu indywidualnych nakładek. Pacjent po szczegółowym instruktażu w domowym zaciszu stosuje nakładki ze specjalnym żelem.

Natychmiastowe wybielanie lampą ZOOM

Posiadamy najszybszy i najbardziej efektywny system wybielania aktywowany światłem. Zaawansowana technologia połączona z ergonomią urządzenia zapewnia Naszym pacjentom wysoki komfort podczas wybielania. Cały zabieg to zaledwie trzy 15-minutowe sesje z przerwami na zmianę żelu. Badania kliniczne dotyczące systemu Zoom dowodzą że żaden inny system wybielający nie oferuje tak wysokiej skuteczności w tak krótkim czasie.

Wokół zabiegu wybielania krąży wciąż, wiele fałszywych mitów, np. taki że wybielanie niszczy zęby. Nic bardziej mylnego, jeśli całość zabiegu jest nadzorowana przez lekarza, a potwierdzają to liczne badania naukowe wykonane na przestrzeni lat. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i okres karmienia piersią, nie należy też wybielać zębów u dzieci poniżej 14 roku życia, a także u osób z rozpoznaną alergią na nadtlenki i żywice.

Z myślą o Naszych wymagających Pacjentach, lekarze starannie skonsultują, zbadają i indywidualnie dobiorą odpowiednią metodę aby osiągnąć jak najlepszy efekt.

photo by: Mirosław Juszczak