Profilaktyka stomatologiczna

Profesjonalna profilaktyka jaką proponujemy w Elstom Elwira Sadlik-Zając polega na zapobieganiu chorobom zębów i przyzębia. Ma ona na celu także wzmocnienie zębów i poprawę estetyki.

Profilaktyka stomatologiczna – niezbędne regularne wizyty, które pozwolą zapobiec przykrym następstwom odkładania się osadów i działania bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy. Regularne przeglądy stomatologiczne gwarantują zdrowsze zęby i natychmiastowe eliminowanie szkodliwych dla nich czynników. Wizyty kontrolne u osoby dorosłej powinny odbywać się przynajmniej raz na pół roku, u dziecka natomiast co trzy miesiące – zgodnie z myślą, że lepiej zapobiegać jest, niż leczyć.

Zdrowy i piękny uśmiech jest wizytówką każdego z nas, dlatego też warto kompleksowo o niego dbać. W Elstom mogą Państwo być pewni, że leczenie będzie prowadził wykwalifikowany i profesjonalnie przygotowany personel stomatologiczny, wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny, a zastosowane znieczulenia i materiały będą najwyższej jakości.

Właściwe dbanie o stan zdrowia zębów i dziąseł, to nie tylko regularne wizyty kontrolne. Niezwykle ważne jest właściwe szczotkowanie zębów. Każdemu pacjentowi indywidualnie pomagamy dobrać właściwą szczoteczkę, nitkę, pastę i płyn do płukania a także sposób szczotkowania zębów, bo to on jest istotny w higienie jamy ustnej.

Lakierowanie

Lakierowanie czyli fluoryzacja jest zabiegiem, który wzmacnia i remineralizuje ubytki w szkliwie zębów, przeciwdziała powstawaniu próchnicy. Polega na pokryciu szkliwa preparatem o wysokim stężeniu fluoru. Jest ono szczególnie wskazane u dzieci, gdzie zęby są słabo zmineralizowanne i podatne na próchnicę.

Lakowanie

Lakowanie zębów to zabieg pokrycia bruzd i szczelin w zębach, specjalnym materiałem. Przeprowadza się go po wyrznięciu zębów stałych, szczególnie w trzonowcach i przedtrzonowcach, ponieważ ich pokryta bruzdami powierzchnia sprzyja rozwijaniu bakterii próchnicotwórczych.

photo by: Mirosław Juszczak